Výměníky tepla

Větší výkon na menší ploše

Vůči konvenčním, hladkým provedením poskytují vlnovcové hadice HYDRA®  větší plochu s výrazně vyšším výkonem a adekvátně vyšší efektivnost. Také v omezených montážních prostorech lze zabudovat výkonné, kompaktní a lehké výměníky.

Přenos teploty optimalizovaným průtokem

Profil tvaru vlny způsobuje uvnitř hadice turbulentní proudění, které zabezpečuje intenzivní účinek přenosu tepla. Oproti laminárnímu proudění dochází k promísení teplotních vrstev média a ke snížení rychlosti toku média uprostřed hadice. Tyto účinky značně zvyšují výkon výměníku, ve srovnání s hladkou trubkou až o 50%.

Cílené turbulence proti usazeninám

Zvlněný profil zajišťuje „tzv.“ cílená víření, která protékající médium rovnoměrně promíchají. Tím se zabrání vzniku vápenitých usazenin, což umožní konstantní výkon po celou životnost.

Provedení dle přání zákazníka

Jako výrobce je firma Witzenmann schopna navrhnout a vyrobit spirálovou hadici a kryt jako systém. Systémy jsou přizpůsobeny individuálně nejrůznějším požadavkům zákazníka a také účelům použití. Výměníky tepla jsou stavebnicově rozšiřitelné a lze je opatřit skříněmi z kovu a plastu a také nejrůznějšími přípojkami.

Přednosti

  • vyšší výkon a vyšší efektivnost,
  • optimalizovaný průtok zintenzivní přenos tepla,
  • zamezení vzniku vápenitých usazenin,
  • přizpůsobení se požadavkům zákazníka.

Info

Witzenmann Opava

Čeština Angličtina