Vinuté hadice

HYDRA®  vinuté hadice vznikají šroubovitým navinutím za studena válcovaného, profilovaného kovového pásku na trn. Z důvodu nižšího stupně tváření lze vinuté hadice vyrábět také z feritických materiálů. Typickými výchozími materiály jsou pásy z pozinkované oceli, ušlechtilé oceli nebo mosazi, popř. s chromovaným nebo poniklovaným povrchem.

Vinuté hadice mají kulatý nebo vícehranný profil, tvary průřezů jsou od jednoduchého hákového profilu až k vysoce pevnému Agraff - profilu. Zvýšenou těsnost lze dosáhnout zavedením těsnicího vlákna během procesu vinutí do speciálně profilované těsnicí komory. Jako těsnění se používají bavlněná, pryžová a keramická vlákna. Ke zvýšení těsnosti, např. proti stříkající vodě, lze použít také opláštění z PVC nebo silikonu.

Výhodou vinutých hadice je vysoká odolnost vůči tahu a příčnému tlaku, jakož i chemická a tepelná odolnost. Používají se např.

  • jako ochranná hadice pro světelné vodiče a elektrická vedení,
  • jako ochranná hadice pro vedení vlnovcových hadic,
  • jako odsávací a dopravní hadice kouře, pilin nebo granulátu,
  • jako hadice pro odvod spalin nebo
  • jako liner k optimalizaci poměrů proudění

ve strojírenství, měřicí a regulační technice, v komunikační technice a vláknové optice a také zdravotnické technice. Ve velkém počtu se vinuté hadice používají jako linery v dilatačních elementech pro spalinová zařízení osobních a nákladních vozidel.

Příklady výrobků

Příklady výrobků

Info

Povolení

Witzenmann Opava

Čeština Angličtina